Rai-Reiki.sk

Pravdepodobne nemáte nainštalovaný Flash player. Nájdete ho na adrese www.adobe.com

SEMINÁR „RELAXAČNÉ TECHNIKY“ ® ©

Dnes sa ani renomovaní odborníci a ani tzv. akademici nevedia zhodnúť, ako majú zadefinovať a čo to vlastne je stav relaxácie, stav hypnobilný, hypnóza. Všetky pokusy zadefinovania, pokrývajú len určitú časť danej oblasti. Uvedené pojmy z nepochopenia skutočnosti sú až premystifikované a vo verejnosti sa jej pripisujú až príliš rozprávkové vlastnosti a neopodstatnený strach. Jedna z obáv je strach z ovládania, z manipulácie. Avšak musíme tu zdôrazniť, že vlastnosť manipulácie je svojou samotnej komunikácii, či verbálnej alebo neverbálnej. Veď čo je iné, než manipulácia aj to, ako sa obliekame, ako sa správame, ako rozprávame a čo povieme, ako sa snažíme seba samých „zmenežovať", „predať"? Ďalší z omylov je to, že počas relaxačného stavu nevieme, čo sa s nami a v našom bezprostrednom okolí deje. Každý, kto prvýkrát vyskúšal uvedené techniky, rozpráva o prekvapení, že presne vedel kde sa nachádza, čo sa deje okolo neho, ale zároveň ako keby bol aj inde a paralelne vnímal viac vecí.

 

Pričom ale hypnotický stav nie je ničím iným, ako dočasný stav zosilnenej koncentrácie, a zároveň rozšírenie si vnímania a uvedomenia si vecí, ktoré bežne idú mimo našej pozornosti. Je to stav, kedy sa súčasne uvoľníme aj na fyzickej úrovni, a zároveň dosahujeme zmenený stav vedomia, aký máme napríklad pri zamyslení sa, pri obdive krásy, odpočinku...

 

Už v Antike sa používali uvedené postupy na liečebné účely. Z tejto doby sa teda prenášajú do dneška svedectvá o vedomostiach o hypnóze, o jeho blahodárnych účinkoch, úspechoch dosiahnutých pomocou neho, a to všetko prostredníctvom našej histórie. Terapeutické využitie hypnobilného stavu nemá nič spoločné s rozšírenou „Šou-hypnózou", a tým vyvolaný strach zo stavu, kde nie je človek ovládaný svojou vôľou a je manipulovateľný. Musíme zdôrazniť aj to, že aj pri tzv. javiskovej „šou-hypnoze" je neoddeliteľnou podmienkou vôľa spolupracovať zo strany adepta. Nedeje sa nič, čo by bolo proti presvedčeniu, morálnej hodnote, súhlasu a etickým normám klienta... On sám má pod kontrolou chod udalostí. Riadené vyvolanie hypnotického stavu umožňuje ošetrujúcemu v spolupráci bdelým vedomím a s podvedomím svojho klienta rozpoznať a rozpustiť pôvod záporného programovania. Tieto možnosti robia z terapeutickej hypnózy veľmi vhodný prostriedok na odstraňovanie problémov pôvodcov chorôb a psychických porúch. Je to nástroj, kedy sa telo dostáva do uvoľneného stavu, kedy sa fyzicky kódovaný stres cez zmenu metabolizmu uvoľňuje a súčasnou koncentráciou klient sám nachádza koreň svojich problémov, pôvod trápenia a cestu k tomu, ako sa z toho dostať.

 

Cieľom školenia je ponúknuť súhrn poznatkov, a zároveň komplex mnohých postupov, ktoré aj pre laikov dávajú bezpečnú pôdu pohybu v danej oblasti. Oboznamuje s mnohými formami ako postupovať, ako získať patričnú zručnosť, akčnosť a pripravenosť v potrebnej improvizácii. Nie je to len osvojenie si jednej techniky, ako uviesť niekoho do relaxačného, hypnobilného stavu, ale dáva súhrn nástrojov k efektívnemu riešeniu s klientom označených a v danom okamihu vynorených problémov.

 

Ponúknutý seminár počas štyroch kompaktných niekoľkodňových stretnutí postupne umožní naučiť sa patričnú formu a didaktiku, získať zručnosť v komunikácii a v riadení rozhovorov, v stavoch rozšíreného vedomia. Umožní preniknúť do hlbín tajov tejto pradávnej techniky, spájajúc najnovšie poznatky z oblasti výskumov psychológie, a to všetko cielene využiť na pomoc ľuďom na to odkázaným.

Pritom vždy kladieme dôraz na postupnosť:

  • v dosiahnutí a spoznaní jednotlivých komunikačných foriem
  • uvádzaní klientov do zmenených stavov vedomia
  • získanie základov ovládaní hypnobilného stavu
  • analýzy chorôb
  • psychoterapiu
  • spracovanie katatických obrazov
  • význam symbolov

Osvojíte si metodológiu sugestívnej terapie, rozbor vnímaného a na základe toho nachádzanie riešenia, špecifický postup s deťmi, skupinové relaxácie, rozpúšťanie karmicky podmienených chorôb a problémov pomocou spätného spracovania a metodológiu jedinečnú len tomuto výcviku.

 

Postupne poukážeme na to, že v každodennej komunikácii, kde je všadeprítomné využívanie daných stavov vedomia, ako a prečo si máme ustrážiť svoje myšlienkové pochody, ako si uvedomiť a ustrážiť náš neustále meniaci sa stav vedomia, ktorý sa snažia o.i. využiť práve reklamy, aby nás ovplyvnili, ako to rozpoznať, ako sa proti tomu brániť a iné.

 

Absolvovanie seminára a využitie tu naučených poznatkov v súkromnom živote, je vaším právom zaručeným ústavou, ale za žiadnych okolností nenahrádza prácu kvalifikovaných odborníkov a zdravotných pracovníkov a neumožňuje vám preberať ich odbornú a právnu zodpovednosť.

Kalendár
« Júl 2024 »
PoUtStŠtPiSoNe
1
2
3
4

1 seminár

04. 7. 2024 - Reiki I. (Ing. Madliaková Janka)
Po kliknutí získate podrobnejšie informácie.
5

1 seminár

05. 7. 2024 - Reiki I. (Ing. Madliaková Janka)
Po kliknutí získate podrobnejšie informácie.
6

2 semináre

06. 7. 2024 - Arolo I. (Ing. Madliaková Janka)
06. 7. 2024 - Reiki I. (Jamrich Michal)
Po kliknutí získate podrobnejšie informácie.
7

2 semináre

07. 7. 2024 - Reiki II. (Ing. Madliaková Janka)
07. 7. 2024 - Anjeli Atlantídy 1B (Jamrichová Anna)
Po kliknutí získate podrobnejšie informácie.
8
9
10
11
12

1 seminár

12. 7. 2024 - Reiki Majster (Ing. Madliaková Janka)
Po kliknutí získate podrobnejšie informácie.
13

3 semináre

13. 7. 2024 - Reiki I. (Ing. Hledíková Katarína)
13. 7. 2024 - Reiki I. (Ing. Madliaková Janka)
13. 7. 2024 - Reiki II. (Jamrich Michal)
Po kliknutí získate podrobnejšie informácie.
14

4 semináre

14. 7. 2024 - ADT II. (Ing. Madliaková Janka)
14. 7. 2024 - Reiki Majster (Ing. Hledíková Katarína)
14. 7. 2024 - ADT I. (Ing. Madliaková Janka)
14. 7. 2024 - ADT I. (Jamrich Michal)
Po kliknutí získate podrobnejšie informácie.
15
16
17
18
19

1 seminár

19. 7. 2024 - Reiki Majster (Ing. Madliaková Janka)
Po kliknutí získate podrobnejšie informácie.
20

3 semináre

20. 7. 2024 - Anjeli Atlantídy I. (Ing. Hledíková Katarína)
20. 7. 2024 - Anjeli Atlantídy I. (Ing. Madliaková Janka)
20. 7. 2024 - Anjeli Atlantídy I. (Jamrichová Anna)
Po kliknutí získate podrobnejšie informácie.
21

3 semináre

21. 7. 2024 - Arolo II. (Ing. Madliaková Janka)
21. 7. 2024 - Anjeli Atlantídy I. (Ing. Hledíková Katarína)
21. 7. 2024 - Reiki I. (Jamrich Michal)
Po kliknutí získate podrobnejšie informácie.
22
23
24
25
26

2 semináre

26. 7. 2024 - ADT I. (Ing. Madliaková Janka)
26. 7. 2024 - ADT II. (Ing. Madliaková Janka)
Po kliknutí získate podrobnejšie informácie.
27

3 semináre

27. 7. 2024 - Reiki II. (Ing. Hledíková Katarína)
27. 7. 2024 - Reiki II. (Ing. Madliaková Janka)
27. 7. 2024 - ADT II. (Jamrich Michal)
Po kliknutí získate podrobnejšie informácie.
28

4 semináre

28. 7. 2024 - Reiki Majster (Ing. Madliaková Janka)
28. 7. 2024 - Reiki Majster (Ing. Hledíková Katarína)
28. 7. 2024 - Reiki Majster (Jamrich Michal)
28. 7. 2024 - Reiki I. (Ing. Hledíková Katarína)
Po kliknutí získate podrobnejšie informácie.
29
30
31
1234
Prihlásenie